Get Adobe Flash player

   Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří.

   Sítě proti hmyzu jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí. Síť je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je vyráběna v šedé a černé barvě a na okenním profilu je téměř neviditelná. Je možné volit mezi pevnou nebo rolovací sítí, která je upevněna v decentním rámu. Všechny profily lze podle přání dodat v jakémkoliv odstínu barev RAL nebo kašírované v 11 dřevodekorech folie Renolit, které používají i výrobci okenních profilů a tudíž vaše okno nenaruší ani sebemenší jiný odstín.

  

   Rám je z hliníkových profilů různého provedení aby dobře dosedl do všech druhů oken a balkonových dveří od různých výrobců. Profil je v rozích seříznut pod úhlem 45' a spojen vnitřním skrytým úhelníkem. Někteří výrobci dodnes používají plastové rohy které mají malé barevné možnosti a třeba i bílý roh není pak stejně bílý s profilem. Jelikož okenní síť je tzv. napevno, její montáž je jednoduchá. Není třeba žádného nářadí k vrtání nebo šroubování, stačí jen po obvodu otočit pár obrdlíky a je hotovo. Obrdlíky používáme výhradně kovové abychom se vyhnuli poškození v případě plastových. Tyto se vlivem teplot po čase deformují a praskají.

   U dveřních sítí už je montáž trochu složitější. Tam se musí u otočného provedení panty přišroubovat a u posuvné dveřní sítě je zas potřeba přišroubovat rám celého posuvného systému. Otočná dveřní síť je opatřena jedním obyčejným pantem a dvěma samozavíracími a na straně madla dvěma magnety pro lepší zavření. Posuvná dveřní síť se posouvá po kolejnici v rámu, není samozavírací a v koncových polohách je fixována.

Další možností je použít pro okna i dveře síť rolovací. Tento systém už ale není tak často používán.

 

Fotogalerie: 
Posuvná dveřní síť
Rolovací síť