Get Adobe Flash player

Nejlepší a také nejčastější řešení posuvných dveří je zasouvání do stavebního pouzdra Eclisse.

 

                  

 

Stavební pouzdra pro posuvné dveře do zdi jsou velmi elegantním a chytrým řešením do všech typů interiérů - bytů i kanceláří, skladů,hotelových pokojů, nemocničních i sociální zařízení. Pouzdra pro posuvné dveře umožní efektivní využívání těchto prostorů. K praktickým přednostem tohoto systému patří oproti klasickým otáčivým dveřím v první řadě úspora místa vzniklá díky tomu, že se dveře zasunou přímo do stěny. Otevírání klasických otáčivých dveří zabírá prostor, který často není k dispozici, nebo by mohl být využitý k jiným účelům. Zasouvací dveře fungují efektivně a neomezují. 

Do široké nabídky standardních modelů patří jednokřídlá pouzdra, dvoukřídlá pouzdra pro zasunovací dveře proti sobě, Teleskop pro paralelně posuvné dveře, stavební pouzdro Zákryt, které schová dvoje dveře do jedné kapsy uprostřed nebo Cirkulár pro kruhové a půlkruhové dveře. Standardně se pouzdro obkládá zárubní, ale Eclisse vám nabízí i bezobložkové řešení pouzdrem Syntesis® Line jednokřídlé i dvoukřídlé. Ani kabely a osvětlení nejsou problém, k dostání je pouzdro Luce, které je pro vedení elektra přímo dělané. Letos přicházíme dále na trh s novinkou, s pouzdrem Ewoluto®, které má vlastnosti zdi, můžete tedy již i přímo na pouzdro připevnit kuchyňský kout, televizi nebo sprchový kout. Všechny nabízené modely se připravují v provedení do zděné nebo sádrokartonové příčky. Společnost ECLISSE vychází zákazníkovi vstříc i výrobou pouzder atypických rozměrů do výšky 260
cm u řešení do zdiva a do výšky 290cm u modelů do sádrokartonové příčky. Pouzdra je možno osadit do příček již od 10cm (dokončená síla stěny).

Pouzdra ECLISSE jsou chráněna více jak dvaceti patenty, vyrábí se z kvalitního pozinkovaného plechu bez svařování, které poškozuje zinkování. Výhodou je jejich vysoká pevnost, kterou zajišťují vodorovné vyztužené profily a svislé profilované stojny. Výrobky do zděné příčky jsou navíc vybaveny profilovaným plechem a jsou pokryty hustou vroubkovanou omítkářskou sítí s přesahem okraje pouzdra, což zajišťuje pevné spojení pouzdra se zdivem a zamezuje praskání omítky. Každé pouzdro je vybaveno horní odnímatelnou kolejnicí. Lze ji vyjmout i po zabudování pouzdra, což dává zákazníkovi možnost nastavování zadního dorazu, nebo dodatečné montáže synchronizace pro dvoukřídlé a teleskopické dveře. Součástí každého pouzdra je montážní krabička, která obsahuje bezúdržbové nosné vozíčky s kuličkovými ložisky o nosnosti 80kg nebo 120kg, vodící trn pro spodní pojezd a regulovatelné zarážky dveří.

Dalšími výhodami jsou například snadná montáž či skladnost při dopravě i na stavbě.
Moderní systém zasouvání dveří do příčky Vám nabízí účelné i estetické řešení interiéru. Do tohoto systému lze osadit jakýkoli typ dveří od standardních, masivních až po celoskleněné. Pouzdra pro zasunovací dveře nabízí nový prostor ve vašem interiéru.
Ceník základních typů pouzder najdete zde.

Posuvné dveře podél stěny

Jako další alternativa posuvných dveří se nabízí posouvání podél stěny po kolejnici zavěšené na stěně.Systém zavěšení a posuvu může být pohledový (viditelný) nebo schovaný za garnýží nebo může být vidět jen samotná krycí lišta a zavěšení s tlumením je skryto ve dveřích.

Tento posuvný systém nevyžaduje žádné zednické práce jen ukotvení vodící konzoly hmoždinkami nad dveřním otvorem.

Další informace můžete získat i zde.

 

Fotogalerie: